Bağışıklık Sistemini Nasıl Güçlendiririz? - Kadın Durağı

Bağışıklık Sistemini Nasıl Güçlendiririz?

Bağışıklık Sistemi

Bağışıklık sistemi nedir? Vücudunuzu belirli yiyeceklerle beslemek Bağışıklık sisteminizi güçlü tutmanıza yardımcı olabilir. Kış soğuk algınlığı ve gripten korunmanın yollarını arıyorsanız, ilk adımınız yerel marketinizi ziyaret etmek olmalıdır. Yemeklerinizi bu 15 güçlü bağışıklık sistemi güçlendiricisini içerecek şekilde planlayın.

1. Narenciye

narenciye ilgili resim

Nacerince Resmi

Bağışıklık güçlendirecek besinlerden  ilkiVücudunuz onu üretmediği veya saklamadığı için,
sağlığı devam ettirmek için günlük C vitaminine ihtiyacınız vardır.
Neredeyse tüm turunçgiller C vitamini bakımından yüksektir.
Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli çeşitlerle,
bu vitaminin herhangi bir yemeğe sıkılması(eklenmesi)kolaydır.

2.Dolmalık biber(kırmızı)

Dolmalık Bibier

İlgili Görsel


Bağışıklık güçlendirecek besinlerden Turunçgillerin herhangi bir meyve veya sebzenin en fazla C vitaminine sahip olduğunu düşünüyorsanız
tekrar düşünün. Ons için ons, kırmızı biber narenciye göre iki kat daha fazla C vitamini içerir.
Ayrıca zengin bir beta karoten kaynağıdır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin yanı sıra,
C vitamini sağlıklı cildin korunmasına yardımcı olabilir. Beta karoten gözlerinizi ve cildinizi
sağlıklı tutmaya yardımcı olur.


3. Brokoli

 

Brokoli

İlgili Görsel

Brokoli,  Bağışıklık güçlendirecek besinlerden biridir. Vitamin ve minerallerle aşırı yüklenir. A, C ve E vitaminlerinin yanı sıra diğer birçok antioksidan ve lifle dolu brokoli, masanıza koyabileceğiniz en sağlıklı sebzelerden biridir. Gücünü sağlam tutmanın anahtarı, mümkün olduğunca az pişirin çünkü fazla ısı bu gibi işi yarar vitaminlerde azalma olur.

4. Sarmısak

Sarmısak İlgili Görsel

Sarmısak İlgili Görsel

Sarımsak, Başta Türkiye olmak üzere dünyadaki hemen hemen her mutfakta bulunur. Yiyeceklere biraz zing ekler ve sağlığınız için bir zorunluluktur. İlk uygarlıklarda bile enfeksiyonlarla mücadeledeki değerini kabul etmiştir. Ulusal Tamamlayıcı ve Bütünleştirici Sağlık Merkezi’ne göre, sarımsak ayrıca kan basıncını düşürmeye ve arterlerin sertleşmesini yavaşlatmaya yardımcı olabilir. Sarımsağın bağışıklık arttırıcı özellikleri, allisin gibi ağır bir sülfür içeren bileşik konsantrasyonundan geliyor gibi görünmektedir.

5.Zencefil

Zencefil İlgili Görsel

Zencefil İlgili Görsel

Zencefil, hastalandıktan sonra birçok kişinin başvurduğu başka bir maddedir. Zencefil, boğaz ağrısını ve diğer İnflamasyon (iltihap), tahriş, yaralanma veya enfeksiyon hastalıklarını azaltmaya yardımcı olabilecek ve azaltmaya yardımcı olur. Ve Zencefil  bulantıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Birçok tatlıda kullanılırken, zencefil bir miktar kapsaisin olan gingerol şeklinde bir miktar ısı toplar.  Zencefil, kronik ağrıyı azaltmaya yardımcı olur ve kolesterol düşürücü özelliklere sahip olabilir.

6.Ispanak

Badem İlgili Görsel

Badem İlgili Görsel

Ispanak listemizi sadece C vitamini açısından zengin olduğu için değil, aynı zamanda bağışıklık sistemlerimizin enfeksiyonla mücadele yeteneğini artırabilecek çok sayıda antioksidan ve beta karoten ile de dolu. Brokoli’ye benzer şekilde, ıspanak mümkün olduğunca az pişirildiğinde en sağlıklıdır, böylece besinlerini korur. Bununla birlikte, hafif pişirme A vitamini geliştirir ve diğer besinlerin oksalik asitten salınmasına izin verir.

7. Yoğurt

Atalarımızın icadı Türk Buluşu olan Yoğurt;   Hastalıklarla mücadeleye yardımcı olmak için bağışıklık sisteminizi uyarabilir. Prelavored (kas hücrelerinin yaşadığı sarkomer streç (Kaslarda kasılma) miktarıdır)ve şeker yüklü türlerden ziyade sade yoğurt almaya çalışın. Sade yoğurdu sağlıklı meyvelerle ve bunun yerine Önerilen balla çırpabilirsiniz. Yoğurt da harika bir D vitamini kaynağı vardır, bu nedenle D vitamini ile güçlendirilmiş markaları seçmeye çalışın. D vitamini bağışıklık sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur ve vücudumuzun hastalıklara karşı doğal savunmasını artırdığı bilinir..

8. Badem

Badem İlgili Görsel

Badem İlgili Görsel

Bağışıklık sistemi güçlendirici şeyler Soğuk algınlığını önlemek ve mücadele etmek söz konusu olduğunda, E vitamini, C vitamini için bir arkada sıra bekleme eğilimindedir. Bununla birlikte, E vitamini sağlıklı bir bağışıklık sisteminin anahtarıdır. Yağda çözünen bir vitamindir, yani yağ varlığının düzgün bir şekilde emilmesini gerektirir. Badem gibi fındık, vitaminle doludur ve ayrıca sağlıklı yağlara sahiptir. Yaklaşık 46 tam kabuklu badem olan yarım bardak porsiyon, önerilen günlük E vitamini miktarının yaklaşık yüzde 100’ünü sağlar. Ve bu sizin için mükemmel.

9. Zerdeçal

Zerdeçal İlgili Görsel

Zerdeçal İlgili Görsel


Zerdeçalı birçok köri’de önemli bir bileşen olarak biliyor olabilirsiniz. Ancak bu parlak sarı, acı baharat, hem osteoartrit hem de romatoid artrit tedavisinde anti-inflamatuar olarak yıllardır kullanılmaktadır. Güvenilir Araştırma, zerdeçalın kendine özgü rengini veren yüksek konsantrasyonlarda curcumin’in egzersize Bağışıklık sistemi güçlendirici şeylerden bağlı kas hasarını azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermektedir.

10. Yeşil çay

Yeşil Çay

İlgili Görsel


Tavuk Eti ve Ürünleri

Tavuk Eti ve Ürünleri

11.Tavuk Eti

Bağışıklık güçlendirecek besinlerden  biri olan Tavuk Eti ve Ürünleri, Hasta olduğunuzda, tavuk çorbası plasebo etkisi olan iyi hissettiren bir yemekten daha fazlasıdır. Soğuk algınlığı semptomlarını iyileştirmeye yardımcı olur ve ayrıca ilk etapta hastalanmaktan korunmanıza yardımcı olur. Tavuk ve hindi gibi kümes hayvanları, B-6 vitamini bakımından yüksektir. Yaklaşık 3 ons hafif hindi veya tavuk eti, günlük önerilen miktarda B-6’nın yüzde 40 ila 50’sini içerir. B-6 vitamini, vücutta meydana gelen birçok kimyasal reaksiyonda önemli bir oyuncudur. Yeni ve sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin oluşumu için de hayati önem taşır. Tavuk kemiklerinin kaynatılmasıyla yapılan stok veya et suyu, jelatin, kondroitin ve bağırsak iyileşmesi ve bağışıklığına yardımcı olan diğer besinler içerir.

Bağışıklık güçlendirecek besinler Bağışıklık nedir Bağışıklık sistem iBağışıklık sistemi güçlendirici şeyler  Bağışıklık sistemi nedir

0 yorum
3 Beğenme
Önceki Yazı: Korona Virüsün ilk belirtileri nelerdir?Sonraki Yazi: Bağışıklık Sistemini Nasıl Güçlendiririz?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bugün Günlerden
Ağustos 2020
P S Ç P C C P
« May    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Son Gönderiler
En Popüler
Hakkımızda


Merhaba Kadın Durağı Ziyaretçileri, 2014’den beri Kadına Dair En Güncel Konular Sizlerle

toptan maske maske ipi çerkezköy satılık arsa kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları